Štěňata od dvou měsíců krmíme kvalitními granulemi Purina Pro Plan Puppy Lamb and rice. Krmivo Purina Pro Plan občas vystřídáme s granulemi Eukanuba Puppy & Junior All Breeds Rich in Lamb & Rice nebo Eukanuba Puppy & Junior Medium Breed.

 

Na roce až dvou přecházíme na dospělácké granule. Např. Eukanuba Wild Nature s lososem. Granulky mi panička ještě vylepšuje kuřecími, vepřovými a hovězími vývary. To je má obvyklá snídaně.  

Do pěti až šesti měsíců věku psa k snídani podáváme piškoty s bílým jogurtem nebo tvarohem. Dále podáváme Cottage, Gervais, kozí sýry, různé měkké, polotvrdé i tvrdé sýry. Většinou kupujeme BIO potraviny.

K večeři je teplé jídlo. Vaříme kuřecí stehýnka, křidýlka, vepřové, hovězí maso... Jako přílohu střídáme těstoviny a rýži.

 

 

 

Když nemáme čas vařit, nahrazujeme maso konzervami. Štěňata dostávají např. Pedigree Junior, dospělí psi pak dostávají kvalitní konzervy od různých výrobců. Telecí, hovězí a jehněčí chutná našim psům více, než kuřecí, úspěch měl i los (Bozita).  

 

Jednou týdně dostávají naši psi syrový žloutek a syrové hovězí (potom, co prošlo mrazákem). Jsou stejní mlsouni jako páníček, ten také miluje tatarák. Našim psům chutná i zelenina a z ovoce hlavně jablka.

Naši psi pak ještě žerou trávu, kousky klacků, hlínu, zeď, chlupy z plyšáků... Ale to už není krmení...

 

  Téměř denně psům podáváme Canvit H50 Plus s biotinem a řasou Chlorellou.

Tyto vitamínové tablety mají zvýšený obsah biotinu (vitamínu H), který spolu se zinkem a dalšími vitamíny podporuje správný vývoj kůže, lesk a kvalitu srsti a drápů.

 

Dvakrát týdně dáváme půl tabletky Calci - Pet se salámovou příchutí.

 

Je to směs vápníku (ve formě fosfátu a pivovarské kvasnice), fosforu a vitaminu D3 z přírodních zdrojů. Doplněk obsahuje také thiamin, riboflavin, niacin, pyridoxin, kyselinu pantotenovou a listovou, železo, zinek a měď.

 

  V tříměsíčních cyklech především štěňata denně dostávají jednu tabletu kloubní výživy Alavis 3.

ALAVIS™ 3 obsahuje kombinaci chondroprotektivních látek (glukosamin sulfátu a chondroitin sulfátu) a látky MSM, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a na regeneraci a relaxaci svalů.

 

Do jídla občas přimícháme mořskou řasu (Spirulina).  

Obsahuje velké množství vitamínů, minerálních látek a plnohodnotné bílkoviny se všemi známými esenciálními aminokyselinami. Je bohatá na železo, vitamíny skupiny B a antioxidant beta-karoten.

 

 

Občas psi dostávají i vitamín C (Celaskon, čtvrtinku tabletky).

Je to prevence proti nachlazení a napomáhá dobré imunitě. Pokud mají psi zvýšenou teplotu, můžeme podat tabletu celou.

Jasně že piškoty jsou number one!

 

 

Při výcviku ale dáváme přednost dobrůtkám přímo pro psy. Naši psi ochutnali Pedigree Schmackos, ty jim ale moc nejely, lepší je Rodeo.

Mají rádi hovězí Friskies Picnic, kuřecí také není k zahození.

V oblibě mají i Friskies Beggin´ strips, které voní i chutnají po slanince a Friskies Funtastix s příchutí šunky a sýra.

 

Moc dobré jsou také kuřecí plátky Let's Bite! Připomínají slaninu, kterou jedí páníčci.  

 

  K Velikonocům psi dostali místo čokoládového zajíčka nebo malovaného vajíčka Vitakraft Drops s mléčnou příchutí.

 

 

Občas jim dáváme žvýkat kost nebo uzel z bůvolí kůže.