Výcvik

Z povelů naši psi bravurně zvládají Sedni a Lehni. Stále pilujeme Ke mně, Zůstaň, Čekej, Přines a Pusť. Také slýchají povel Ne! nebo Nesmíš! Především, když si hrají s paniččinými "hračkami". Vážně nevědí, proč jim nechceme půjčit záclony, koberce, polštářky, nohy nábytku, lodičky, tenisky... S páníčkem se naučili povel Dej pac a s paničkou Dej pusu.

V přípravě na výstavy zvládají perfektně Postoj, vydrží stát v předepsané pozici nekonečné minuty. I v chůzi na vodítku jsou profíci. Jen občas nechápou, proč je panička nutí běhat v kruhu, když bych tak rádi vyrazili do volné přírody. Mají rádi delší procházky, především s Deebou a Ašinkou.

Trénujeme různé výstavní figury. Zvládáme "tam a zpět", "trojúhelník", "téčko" a "elko" a pokoušíme se o "osmičku". Musíme toho ještě od junior handlerů hodně okoukat...

S čůráním nemáme problém od čtyř měsíců věku štěňat, kdy noviny z našeho bytu zmizí nadobro, naši psi čůrají venku a dokonce na povel.


Byli jsme se podívat i na kynologické cvičiště a do agility klubu, co bychom se tam mohli přiučit. Používali jsme stopovačku na nácvik přivolání. Koketujeme s klikrem.

Když je ošklivo, praktikujeme tzv. "obývákové agility" - naskakování, přebíhání a seskakování z gauče, přeskakování z gauče na taburetky, podbíhání stolků, přeskakování natažené nohy a ruky, podlézání pod židlí, plížení pod paniččinou nataženou nohou, pod jejím tělem na všech čtyřech, slalom mezi židlemi a taburetky, panáčkování... Mezi to průběžně sedni, lehni, zůstaň, čekej, pac, pusu, drbání zad a vlasů, přetahovaná, aportování...